O projekcie

Projekt SUSTMAN – Przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie.” realizowanym przez PWSZ" realizowany jest w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, działanie: Rozwój Polskich Uczelni, w okresie 01.01.2015 – 31.05.2016. Polega on na przygotowaniu studentów do wejścia na rynek pracy. W tym celu zaplanowano stworzenie nowego międzywydziałowego modułu studiów, który przygotuje przyszłych absolwentów uczelni do aktywności przedsiębiorczej na europejskim rynku pracy.

W projekcie biorą udział bezpłatnie studenci wszystkich kierunków i specjalności. Realizowany będzie cykl szkoleń obejmujący następujące zajęcia: „Eko-Przedsiębiorczość”, „Umiejętności miękkie i komunikacja”, „Zrównoważony rozwój, zrównoważone procesy produkcji i usług”, oraz wyjazdy studyjne i warsztaty w Polsce i Norwegii.

W trakcie trwania kursu uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej firmy, są przygotowywani do aktywności przedsiębiorczej na europejskim rynku pracy.

Program przewiduje stworzenie nowego międzywydziałowego modułu studiów, wa ramach którego będzie realizowany cykl szkoleń (120 godzin) obemujący zajęcia z eko-przedsiębiorczości, umiejętności miękkich i komunikacji, zrównoważonego rozwoju, zrównoważonych procesów produkcji i usług oraz warsztaty w Polsce i Norwegii.

W projekcie mogą uczestniczyć bezpłatnie studenci PWSZ wszystkich kierunków i specjalności.

Po zakończeniu projektu nowy moduł  studiów zostanie na stałe wpisany do oferty Uczelni.

Projekt współfinansowany jest ze środków funduszy norweskich i krajowych w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego; działanie: Rozwój Polskich Uczelni, w okresie od 1 stycznia 2015 do 31 maja 2016. Całkowita wartość projektu: 703 973 PLN. Kwota dofinansowania: 633 575,70 PLN, wkład własny: 70 397,30 PLN.

Więcej informacji o funduszach norweskich na stronie www.norwaygrants.org.