Warsztaty w Uniejowie

Warsztaty metodyczno-programowe w Uniejowie

W ramach projektu „SUSTMAN – przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie”, w dniach 26-27 marca 2015 r. odbyły się  wyjazdowe warsztaty metodyczno-programowe projektowego zespołu roboczego. Uczestniczyli w nich studenci, uczelniani mentorzy ds. dydaktyczno-organizacyjnych, koordynator ds. merytoryczno-naukowej współpracy z partnerem norweskim oraz eksperci i wykładowcy z Polski i Norwegii, biorący udział w projekcie (mgr Cezary Wojarski, mgr Inge Øystein Moen, prof. Tom Johnstad i prof. Torbjørn Skogsrød).

Celem dwudniowych warsztatów w ośrodku wykorzystującym źródła geotermalne (Termy Uniejów) było zapoznanie się od strony praktycznej ze sposobami uruchomiania „zielonych miejsc pracy” oraz wadami i zaletami takiego przedsięwzięcia. Rozmawiano także o współpracy między uczelniami (PWSZ w Koninie i Gjøvik University College w Norwegii) w zakresie zrównoważonego rozwoju i poszukiwaniu w Norwegii i Polsce nowych źródeł energii, zwłaszcza odnawialnych.

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków do udziału w projekcie. Jest to doskonała okazja by zdobyć pożądaną na rynku pracy wiedzę i umiejętności z zakresu ekorozwoju, ekoprzedsiębiorczości, umiejętności miękkich oraz biznesplanu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zapisy trwają do końca maja 2015 r.

Biuro projektu, ul. Przyjaźni 1, pok. 209, tel. 63 249 72 58, e-mail: projekty.pwsz@konin.edu.pl. Więcej informacji na stronie www.sustman.pwsz.konin.edu.pl.

Projekt „SUSTMAN – przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie” współfinansowany jest ze środków funduszy norweskich i krajowych. www.norwaygrants.org

Autor: Ekdar

Uniej(1) Uniej(2) Uniej(3) Uniej(4) Uniej(5) Uniej(6) Uniej(7) Uniej(8) Uniej(9) Uniej(10)