Nabór na dodatkowe zajęcia w roku akademickim 2020/2021

Zapraszamy chętnych studentów wszystkich kierunków studiów (stacjonarne
i niestacjonarne) do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach w celu zwiększenia swoich szans na rynku pracy.

Międzywydziałowy jednosemestralny moduł studiów/dodatkowych zajęć przygotuje przyszłych absolwentów PWSZ w Koninie do aktywności przedsiębiorczej na polskim
i europejskim rynku pracy. Cykl zajęć obejmuje następujące przedmioty prowadzone
w II semestrze w roku akademickim 2020/2021 (zajęcia zostaną uruchomione
w danym semestrze w przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych):

„Eko-Przedsiębiorczość” –  30 h zajęć warsztatowych prowadzonych w języku polskim i 20 h w języku angielskim, mających za zadanie wykształcić umiejętność przygotowywania biznesu planu oraz umiejętność poruszania się po dokumentach niezbędnych do otwierania własnej działalności.

„Umiejętności miękkie i komunikacja” –  30 h zajęć w języku polskim i 20 h w języku angielskim.

„Zrównoważony rozwój, zrównoważone procesy produkcji i usług” – 10 h zajęć w języku polskim i 10 h w języku angielskim.

W trakcie trwania kursu uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności zakładania
i prowadzenia własnej firmy. Program zajęć został wypracowany jako modelowy w trakcie realizacji projektu pt. „SUSTMAN – Przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie”, który zakończył się w maju 2016 r. i współfinansowany był ze środków funduszy norweskich i krajowych.

Ze względu na międzykierunkowy charakter kursu, zajęcia sporadycznie mogą (ale nie muszą) odbywać się także popołudniami i w weekendy. Zajęcia nie zostaną uruchomione
w przypadku małej liczby chętnych, lub odbywać się będą tylko zajęcia w j. angielskim,
w których uczestniczyć będą studenci zagraniczni (Erasmus+).

Zapisy do 25 stycznia 2021 r. mailowo: dariusz.wilinski@konin.edu.pl.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, kierunek, tryb  i rok studiów.

Więcej informacji o zajęciach http://www.sustman.pwsz.konin.edu.pl